Homepage>>Blog>>8 skutecznych sposobów, dzięki którym Twoje dziecko poprawi oceny w szkole

8 skutecznych sposobów, dzięki którym Twoje dziecko poprawi oceny w szkole

Nauczyciele odgrywają kluczową rolę w edukacji młodych ludzi, ale to rodzice są ich prawdziwymi i najważniejszymi nauczycielami. To zdanie budzi silne emocje i nakłada na rodziców dużą odpowiedzialność, dlatego dobrze podejść do sytuacji z odpowiednią dozą cierpliwości i miłości.

8 sposobów na to, aby poprawić stopnie Twojego dziecka

 

1. Trzymaj rękę na pulsie

Może wydawać się, że słabe oceny pojawiają się znikąd, ale w rzeczywistości często są znakiem, że dziecko lub nastolatek ma problemy emocjonalne. Bezpośrednią przyczyną mogą być na przykład nieporozumienia z rówieśnikami lub poczucie odrzucenia. Wszystkie te czynniki (oraz wiele innych) mogą jeszcze bardziej denerwować twoje, i tak już zestresowane, dziecko. Ostatecznie taki uczeń jest zbyt rozkojarzony i poddenerwowany, aby skupić się na nauce. Warto poświęcić trochę czasu na szczerą, spokojną rozmowę o samopoczuciu i uczuciach dziecka. Spróbuj też dowiedzieć się, przez co dokładnie przechodzi, aby móc zrozumieć jego potrzeby i pomóc mu przejść przez trudniejszy okres.

 

2. Zadanie domowe dla rodziców

Przeglądanie pracy domowej dziecka nie należy do najbardziej pasjonujący zajęć. Niemniej jednak może pomóc rodzicom zidentyfikować obszary problemowe, w których uczeń musi nadrobić zaległości, aby poprawić oceny w szkole. Usiądź i porozmawiaj o tym, co jest wyzwaniem dla twojego dziecka i co sprawia mu najwięcej trudności. Następnie wspólnie poszukajcie najlepszych sposobów na to, jak poprawić oceny. Może będą to zestawy ćwiczeń, może aktywności online a może pomoc nauczyciela?

 

3. Bądź w kontakcie z nauczycielami 

Nie możesz uczestniczyć w zajęciach razem ze swoimi dziećmi, ale jego nauczyciele już tak. Zadbaj więc o to, aby na bieżąco z nimi rozmawiać. I wcale nie chodzi o udowadnianie, kto ma rację czy przekonywanie grona pedagogicznego do wybitnej inteligencji twojej pociechy. Najważniejsza jest otwarta komunikacja, która ma kluczowe znaczenie dla wszystkich osób zaangażowanych w edukację dziecka. Nie wiesz, o co zapytać nauczycieli? Oto kilka kwestii, które możesz poruszyć:

  • Jak moje dziecko radzi sobie wśród rówieśników? Czy czuje się dobrze?
  • Czy w klasie miały miejsce jakieś sytuacje, które były niepokojące?
  • Co mogę zrobić w domu, aby moje dziecko mogło się skuteczniej uczyć?

Dzięki komunikacji z nauczycielami w pełni zrozumiesz, jak Twoje dziecko spędza czas w szkole.

 

4. Spraw, aby nauka była przyjemniejsza

Nie ma co się oszukiwać, zadanie domowe nigdy nie będzie w stanie konkurować z grami na PlayStation. Ale nawet, jeśli Twoje dziecko czuje do szkoły wybitną antypatię, istnieją sposoby, dzięki którym nauka stanie się mniej żmudna i bardziej pasjonująca. Oto kilka sprawdzonych patentów:

  • Wypróbuj nowe sposoby edukacji, na przykład angażujące zajęcia online. Wybierz platformę, na której lekcje prowadzone są nie tylko w ciekawy sposób, ale i z poczuciem humoru. Memby to wirtualna szkoła, w której Twoje dziecko dostaje pełną uwagę i zaangażowanie. Dzięki naszej platformie uczniowie znajdują nie tylko motywację do nauki, ale również nowe znajomości, które mogą zaowocować stworzeniem swego rodzaju edukacyjnej grupy wsparcia. Ponadto, cena takich korepetycji jest znacznie lepsza niż prywatnego korepetytora!
  • Pracuj z dzieckiem w intensywnych blokach, podczas których nic was nie rozprasza, a po intelektualnym wysiłku nie zapomnij o małej nagrodzie.
  • Zamień zadanie domowe w grę! Łamigłówki, ciekawostki i fiszki to świetny patent na odczarowanie pracy domowej. Nawet sceptyczni nastolatkowie lubią grywalizację – pod warunkiem, że jest dopasowana do ich wieku.

 

5. Pomóż dziecku wypracować dobre nawyki

Niestety, szkoły rzadko uczą tego, jak kształtować lub poprawiać dobre nawyki związane z nauką. Uczenie się to nie tylko przyswajanie materiału, ale też zarządzanie czasem, organizacja pracy i wyznaczanie priorytetów. Opanowanie wszystkich tych umiejętności jest bardzo ważne nie tylko, aby podciągnąć stopnie w szkole, ale przede wszystkim aby odnieść sukces w dorosłym życiu.

 

6. Zatrudnij korepetytora

Jeśli Twoje dziecko potrzebuje dodatkowej pomocy w zrozumieniu tematu, rozważ zatrudnienie korepetytora. Pamiętaj, że jako rodzic też musisz odrobić swoją lekcję! Na rynku jest cała masa uczniów udających korepetytorów z najwyższej półki. Nie daj się nabrać, bo w finale za słabą jakość przyjdzie Ci sporo zapłacić.

 

Do kadry Memby wybraliśmy nauczycieli, którzy są laureatami prestiżowych nagród, osobowościami z poczuciem humoru i absolwentami prestiżowych uczelni. To młodzi ludzie o wielkich sercach, którzy kochają swoją pracę. A z naszego doświadczenia wynika, że zmotywować do pracy może tylko ktoś, kto sam jest pełen motywacji!

 

Porozglądaj się więc dobrze i znajdź najlepsze rozwiązanie dla swojego dziecka. Zawsze możesz też wypróbować nasze lekcje i poczytać więcej na temat naszych nauczycieli. Przy okazji, nasza kadra pewnie podzieli się z tobą skutecznymi technikami nauki, takimi jak tworzenie historyjek i używanie skrótowców do zapamiętywania szczegółów.

 

7. Skoncentruj się na pozytywach i zapomnij o presji

Staraj się nie wywierać zbyt dużej presji na swoim dziecku. Dobrze jest być troskliwym, zaangażowanym rodzicem, ale nie powinno się zachęcać uczniów do konkurowania z innymi o oceny i nieustannego porównywania się. Krytykowanie słabych wyników prowadzi jedynie do jeszcze większego stresu. Ostatecznie, taki młody człowiek będzie miał jeszcze większe problemy w szkole. Przeciwnie sprawa ma się w kwestii  nagradzania – nie krępuj się, kiedy przyjdzie czas na pochwały za dobrze wykonane zadanie. Pokaż swojemu dziecku, że wierzysz w jego zdolności. Jeśli widzisz, że daje z siebie wszystko – doceń to!

8. Poszukaj wsparcia 

Mimo najszczerszych chęci, nie zawsze możesz pomóc dziecku we wszystkich przedmiotach. 

A przez pracę i inne zobowiązania z Twoją dostępnością też pewnie bywa różnie. W takim wypadku najlepszym pomysłem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy wykwalifikowanego korepetytora… na przykład z Memby. Memby to platforma edukacyjna, gdzie fajni, nagradzani, młodzi nauczyciele z pasją, humorem i zaangażowaniem przekazują wiedzę. Nasi uczniowie nie mogą doczekać się kolejnych lekcji, a o jaką lepszą rekomendację może prosić nauczyciel?! 

 

No to jak?

 

Nie łatwo jest patrzeć, gdy dziecko dostaje kiepskie oceny. Jednak zamiast nadmiernej kontroli, strofowania lub dolewania oliwy do ognia w inny sposób, warto wypróbować wskazówki z naszego artykułu. Po krótkim czasie zauważysz, że twoje dziecko będzie lepiej radziło sobie w szkole i zdobędzie podstawowe umiejętności życiowe, które są ważniejsze niż jakakolwiek ścieżka edukacyjna.

 

Chcesz wypróbować niektóre ze wskazówek? Zacznij od odpalenia lekcji na Memby, gdzie nauka jest naprawdę ekscytująca, a wszystkich najlepszych korepetytorów w kraju masz w jednym miejscu.

 

Teraz, gdy znasz już zalety korepetycji online, wybór jest prosty. Memby oferuje najlepsze ceny na rynku, absolwentów prestiżowych uczelni, wspierającą społeczność i, co najważniejsze, korepetytorów, którzy zainspirują twoje dziecko i zadbają o jego postępy w nauce. Czas przywrócić radość z nauki!